Wydarzenia

Wydarzenia

Zamierzam umieszczać tu kroniki, fotorelacje z naszych spotkań oraz ich terminy. Liczę, że pomału się rozkręcimy i miło będzie tu zaglądać :)

III Zjazd PP 4-6.08.2017

Kochani, bardzo Wam dziękuję za III PP-owy Zjazd! 

Dziękuję Wam za przybycie, było Was sporo. Dziękuje za ciepło i za serdeczność. Dziękuję za wspaniałą atmosferę, za upominki, za przepiękne kwiaty, za cudnych muzykantów.
Wasza obecność świadczy o zaangażowaniu i zaufaniu do wiedzy, która Wam przekazuję. Daje mi pewność, że czerpiecie z tej wiedzy pełnymi garściami. Jesteście szczęśliwi, bo to Wam służy. Gdy widzę Wasze radosne mordy jestem pewna, że to, co robię jest potrzebne. Pomaga mi pokonywać codzienne „progi i bariery „.

Przytulam Was mocno, bywajcie, bawcie się dobrze. Hej! ❤️

(więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/5qYHZjDQEMLLMrt36)

IMG_8334

IMG_8284
IMG_8289
IMG_8316
IMG_8330
IMG_8319
IMG_8348
IMG_8358
IMG_8370
IMG_8375
IMG_8382
IMG_8398

Program II Zjazdu PPowców

Kochani, poniżej przybliżony program naszego zjazdu w Puszczykowie. Intencją naszą jest, by całość przebiegała naturalnie, spontanicznie. Bez sztywnych ram czasowych, odgórnych nakazów, zakazów, oczekiwań… By było właśnie tak, jak ma być, czyli radośnie :)
Tym razem nie będziemy obierać, kroić, smażyć i gotować! Posiłki przygotuje obsługa, według podanych przez nas przepisów.
Pani Ania będzie krążyć w pobliżu w godzinach całkowicie nieokreślonych, będzie wynurzać się z puszczy i w niej znikać :) Na pewno będzie dawała wcześniej cynk, że się zbliża.
A my będziemy śpiewać, biesiadować, wspominać, opowiadać, dzielić się sobą i dopieszczać się, ale nie kulinarnie :)
Będzie do naszej dyspozycji profesjonalna fotografka, która uwieczni wszystkie ważne chwile.
OTO PLAN:
PIĄTEK 15.07.2016
Dzień startu :) Zjeżdżają się ci, którzy mają zarezerwowane noclegi. Mogą pojawić się już po południu. Wieczorem będzie ciepły posiłek. Ponieważ w pokojach są lodówki, możecie przywieźć swoje smakołyki. Chwile zapoznania, rozlokowania, obejrzenia okolicy i … odrobina wytchnienia – niech każdy robi to, na co ma ochotę :)
SOBOTA 16.07.2016
To Dzień Główny Zjazdu :)
Śniadanie godz. 8.00-9.00
Po śniadaniu proponujemy krótkie prelekcje naszych pasjonatów, którzy opowiedzą czym się zajmują, oprócz gotowania :) Chcemy, by zaprezentowały się osoby, które robią COŚ, czym chciałyby się pochwalić, poopowiadać o swojej pasji, o tym kim są, skąd pochodzą i co wnoszą do dorobku tego świata ;) Podumajcie, przygotujcie coś… Zgłaszajcie do nas swe propozycje, chcemy stworzyć listę pozytywnie zakręconych PPowców.
Pierwsza pochwali się Asia z Gdańska :) Wprowadzi zainteresowanych w zagadnienia metody TRE, poda literaturę, poopowiada o ćwiczeniach ze swojej perspektywy – jako doświadczonego trenera. Po części teoretycznej będzie można uzyskać praktyczne wskazówki.
Proponujemy też konkurs na najciekawszą, najbardziej dowcipną, Waszą PPową historyjkę. Nagroda główna to blacha sernika z pieca szefowej. Pani Ania twierdzi, że to najlepszy sernik świata (sernik Wandy) i dlatego, żeby nie kusić losu – nie piecze go prawie w ogóle, bo zjada go prosto z blachy, jeszcze ciepły!!
Do południa będą się zjeżdżać i schodzić jednodniowcy, czyli ci, którzy nie śpią w Ośrodku. Radośnie i głośno, będziemy wszystkich witać!
Obiad proponujemy o godz 14 , a po obiedzie mały godzinny odpoczynek.
Po południu dalszy ciąg spotkań, powitań, opowiadań. Szefowa obiecała, że przyniesie zdjęcia kursowe sprzed lat! Będzie co wspominać :)
Wieczorem zapraszamy na ognisko i grillową kolację. Koło północy będzie jeszcze coś na ciepło:)
NIEDZIELA 17.07.2016
Ok. 9.00 śniadanie.
Po śniadaniu czas przewidziany na dosypianie i lizanie ran po nocnych szaleństwach ;) Ostatnie rozmowy, wymiana kontaktów i w drogę :)
Jeszcze nie jest za późno… by wpisać się na listę i zgłosić swoje uczestnictwo. Nie myślcie za długo, szast, prast i … niech się dzieje!!! :)

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!!

 

Drugi Zjazd PP

Witajcie Kochani

Nawiązując do wpisu Pani Ani, chcemy dodać od siebie kilka słów.

Życie serwuje czasami swój, nieco odmienny od naszego scenariusz i tak się właśnie stało. Szelejewo na ten czas nie było gotowe, ale może w przyszłości ;) Tymczasem.. jakby z nieba, spadło nam Puszczykowo a w nim Leśny Ośrodek Szkoleniowy. Miejsce bardzo urokliwe, gwarantujące nam odrobinę komfortu :)

Pracujemy (dogadujemy się, targujemy) nad wszelkimi szczegółami naszego spotkania.

Prosimy, by osoby chętne zgłaszały się na maila kaesa7@wp.pl, a osoby już zgłoszone – potwierdziły chęć uczestnictwa w zmienionym miejscu i czasie. LISTA TWORZY SIĘ NA NOWO!

Osoby zgłaszające swój udział, w odpowiedzi otrzymają dane do wpłaty poniższej kwoty. Wpłata jest niezbędna do ostatecznego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

Rzecz bardzo istotna – cena spotkania to 220 zł od osoby (2 doby ze śniadaniami oraz skromny sobotni obiad i kolacja), warto zaopatrzyć się w swój prowiant na piątkową kolację.

Liczba miejsc jest ograniczona, zatem pospieszcie się z zapisami :)

Czekajcie na następne szczegóły, będziemy na bieżąco o wszystkim informować :)

Już czujemy, że impreza będzie wypasiona!!! w końcu miejsce zobowiązuje :)

PS. Kochani, przygotujcie swoje ciekawe historie PP-owe, będzie konkurs!!!!

Pozdrawiamy i zachęcamy do udziału :)))

Monika & Imbirka

Drugi Krajowy Zjazd PP

Kochani, z przyczyn od nas niezależnych zmieniały się data i miejsce naszego dorocznego spotkania. Ostatecznie widzimy się 15-17 lipca w Puszczykowie, w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym. Zarezerwowane są dwie doby – piątek/sobota i sobota/niedziela. Przy zapisach obowiązywać będzie wpłata w wysokości 220 od osoby za dwie doby. Jestem pewna, że miejsce zaakceptujcie. Jest urocze, blisko stacja kolejowa, autobusy, Poznań i Termy Maltańskie, no i gdzieś tam pod lasem Ciesielska (może poczęstuje młodymi pyrkami z gziką). Przepraszamy tych, którym zmiany nie są na rękę :)

Monika jest naszym zaopatrzeniowcem, Imbirka kaowcem :) O wszystkich szczegółach dziewczyny będą informowały na bieżąco.

Moje pokursowe myśli

 

Kurs  z  9-10 kwietnia 2016 dla początkujących, naładował mnie dodatkową sporą porcją optymizmu i pewności. Kochani – mimo progów i barier – róbmy swoje :)

Pojawiły się u mnie osoby młode, z przekonaniem, że trzeba coś przedsięwziąć, mając na uwadze siebie i rodzinę! Chciały się utwierdzić w swym postanowieniu i umieścić je na odpowiednim miejscu w hierarchii swych priorytetów życiowych. Są na początku pepowej drogi, ale ich otwartość na Nowe będzie im sprzyjać i dyscyplinować. Były też panie z dużym stażem :) No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak trwać! Ku chwale Ojczyzny oczywiście, hej!

Tradycyjnie, umieściłam też kilka zdjęć.

IMG_6212

 Powyżej grupa w komplecie

IMG_6224

Tym razem ja słucham uważnie

IMG_6248

Młode mamy

IMG_6274

Zakończenie, ostatnie słowa, dyplomy…

 

Terminy kursów kwietniowych

9-10 kwiecień 2016

dla początkujących i dla tych, którzy chcą więcej wiedzieć o gotowaniu, równoważeniu, dosmakowywaniu potraw według PP

16-17 kwiecień 2016

dla zaawansowanych – m.in rozpoznawanie i uwalnianie z wzorców emocjonalnych

Warunkiem uczestnictwa w obu tych kursach, jest znajomość moich książek.

Kursy odbywają się jak zwykle w Poznaniu  – Św.Marcin 29/6, Centrum Anna.

Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje pod telefonem 618553294 (pn-pt, 10-17), lub poprzez formularz kontaktowy na stronie.

 Serdecznie zapraszam!

Wspomnienia kursowe

Nasze kursowe spotkania, po latach mojej nieobecności, to szczególne chwile. Nieprzewidywalne, pełne emocji, wzruszeń. Wiem, że nie tylko dla mnie. Widzę jak dziewczyny przeżywają te spotkania -  te starsze i młodziutkie, wielokrotne bywalczynie, jak i te, które przyjechały pierwszy raz. Na pytanie – po co przyjechały, mówią: zobaczyć, dotknąć, posmakować, odświeżyć, upewnić się, słuchać i chłonąć Nowe. Kochane dziewczyny! Chłopaków – na razie – jak na lekarstwo. Irek i Mateusz to chlubne wyjątki :)

No i ja – zakręcona jak śrubka – odnajdująca w sobie moc i wiarę, aby nieść kaganek PPowej oświaty – mimo osobistych turbulencji – jednak trwam! A o warsztatach myślę!

Poniżej parę pokursowych zdjęć

aa2 IMG_5860

Kurs dla zaawansowanych, 12-13 marca 2016.

DSC_5220

Kurs dla zaawansowanych, 13-14 lutego 2016

aa1

Kurs dla początkujących, 20-21 lutego 2016.

Informacja dotycząca najbliższego kursu

 

Z przyczyn losowych zwolniły się dwa miejsca na kurs 13-14 lutego (z noclegiem). Jeżeli będą komuś sprzyjać okoliczności i chęci, niech dzwoni (618553294), zapraszam :)

Więcej o kursach

Kochani, ponieważ pojawia się z Waszej strony sporo pytań, odpowiadam zbiorczo :) Kursy są zawsze dwudniowe, sobota-niedziela, ale jak ktoś jest z daleka, może przyjechać już w piątek.  O noclegu niżej.

Kursy dla początkujących polegają na dokładnym omówieniu kwestii równoważnia, energetyzowania i dosmakowywania potraw.  Możemy to zrobić na podstawie ulubionych przepisów albo potraw, z którymi macie problemy. Możemy też porozmawiać na tematy, które Was interesują. Oprócz tego omawiamy oczywiście podstawowe kwestie związane z zasadą Pięciu Przemian i jin-jang. Po takim kursie dziewczyny (i panowie oczywiście) wyjeżdżają  - z ugruntowaną wiedzą, upewnione, uwolnione od strachu.

Zaś na kursach dla zaawansowanych wyjaśniam genezę i czynniki budujące emocje każdego z nas. Następnie pomagam zrozumieć wzorce pokoleniowe, uwalnianie i samoistną transformację. Procesom transformacji nie ma końca. Każdego dnia jesteśmy lepsi, doskonalsi, spokojniejsi, bardziej ufni. Polecam wszystkim, którzy są na etapie zniewolenia, niezrozumienia i bezsilności wobec emocji, które się przewalają w nich i obok nich, a – jak dobrze wiecie – jest to cholernie bolesne.

Wszystko, cokolwiek omawiam dotyka PP, Porządku na Ziemi, w Człowieku i Kosmosie i jest spójne dla wszystkich religii świata.

Kursy odbywają się w małych grupach, więc na każdym rodzą się nowe przyjaźnie, dziewczyny wymieniają się doświadczeniami…

Przyznam, że mam w głowie warsztaty, a jakże :) ale szukam inwestora… Nie zapominajcie o naszym zjeździe w Szelejewie w ostatni weekend czerwca.

Poza tym, na kursach dobrze karmię:)) Jedzonko przygotowuję wcześniej z moimi panami. Proponuję też noclegi na miejscu, ale warunki bardzo kameralne. Chętni jednak są zawsze. Zapraszam :))

Terminy kursów

Kochani, podaję terminy najbliższych kursów

dla zaawansowanych – 23, 24 styczeń 2016 oraz 30, 31 styczeń 2016

dla przekonanych początkujących – 13, 14 luty 2016 oraz 20, 21 luty 2016

dla zaawansowanych – 12, 13 marzec 2016 oraz 19, 20 marzec 2016

 Tematyką kursów dla zaawansowanych są przede wszystkim emocje. Zaś dla początkujących to właściwe osadzenie w PP i tajniki naszej kuchni. I w jednym i w drugim przypadku obowiązuje rzetelna znajomość zasad PP.

Kursy rozpoczynają się w soboty o godzinie 10, o godzinie 9 śniadanie, więc bądźcie trochę wcześniej. Zapisy od poniedziałku (11 styczeń) w godzinach 10-17, telefon 618 553 294.

Bardzo ważne! W środy, przed każdym kursem, do godziny 12, proszę o potwierdzenie swego przyjazdu. Brak potwierdzenia oznacza rezygnację z zapisu i korzysta rezerwowy.