Wydarzenia

Wydarzenia

Zamierzam umieszczać tu kroniki, fotorelacje z naszych spotkań oraz ich terminy. Liczę, że pomału się rozkręcimy i miło będzie tu zaglądać :)

Nowe terminy kursów

Kurs Kuchni Pięciu Przemian

27-29 października 2o17 roku

Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie.

Kolejny kurs podstawowy, dla „świeżynek”, czyli osób rozpoczynających swą przygodę z Kuchnią PP i dla tych, którzy chcieliby usystematyzować i rozszerzyć posiadaną już wiedzę na temat gotowania według Pięciu Przemian. Wytłumaczone zostaną podstawy i zasady, które tworzą Porządek Rzeczy we Wszechświecie i na Ziemi. Kuchnia Pięciu Przemian podlega tym samym regułom. Uczestnicy będą mieli okazję pytać o wszystko, wymieniać się doświadczeniami z innymi gotującymi; jak i rozwiać wszelkie swe wątpliwości, pojawiające się szczególnie na początku pięcioprzemianowej drogi :)

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest podstawowa znajomość zasad tej kuchni.

Wypadałoby zatem, przeczytać moje książki: Filozofię Zdrowia, Filozofię Życia i Filozofię Smaku. Liczę na to, że Wasza orientacja w temacie, pozwoli nam na dobrą, owocną wymianę myśli i wrażeń :)

Podczas kursu będą dostępne przyprawy, książki i nie tylko :) Zadba o to nasz mobilny sklepik Salci Pieprzyk.

Kurs – kolejny już raz – organizuje Monika Buczyłowska :)

Wykłady poprowadzę ja, Anna Ciesielska.

Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu 500380577

bądź mailowo: mbuczylowska@gmail.com

Koszt kursu – 550zł (koszt obejmuje 2 noclegi, pełne wyżywienie oraz cenę zajęć/wykładów)

Wpłatę proszę uiszczać na konto:

SIÓDME NIEBO Monika Buczyłowska 101940107631637501000000

Serdecznie Wszystkich zapraszamy :)

Anna Ciesielska

III Zjazd PP 4-6.08.2017

Kochani, bardzo Wam dziękuję za III PP-owy Zjazd! 

Dziękuję Wam za przybycie, było Was sporo. Dziękuje za ciepło i za serdeczność. Dziękuję za wspaniałą atmosferę, za upominki, za przepiękne kwiaty, za cudnych muzykantów.
Wasza obecność świadczy o zaangażowaniu i zaufaniu do wiedzy, która Wam przekazuję. Daje mi pewność, że czerpiecie z tej wiedzy pełnymi garściami. Jesteście szczęśliwi, bo to Wam służy. Gdy widzę Wasze radosne mordy jestem pewna, że to, co robię jest potrzebne. Pomaga mi pokonywać codzienne „progi i bariery „.

Przytulam Was mocno, bywajcie, bawcie się dobrze. Hej! ❤️

(więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/5qYHZjDQEMLLMrt36)

IMG_8334

IMG_8284
IMG_8289
IMG_8316
IMG_8330
IMG_8319
IMG_8348
IMG_8358
IMG_8370
IMG_8375
IMG_8382
IMG_8398

Kurs Pięciu Przemian 7-9.07.2017

Kochani!

Ogłaszam, że w przygotowaniu jest kurs Kuchni Pięciu Przemian, który
odbędzie się w dniach 7-9.07.2017, po raz pierwszy w przepięknie położonym Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie.

Kurs będzie kursem mieszanym, przeznaczonym dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z Kuchnią Pięciu Przemian (świeżynki) oraz dla osób doświadczonych w gotowaniu tą metodą – chcących zgłębić posiadaną już wiedzę na ten temat oraz służyć radą i doświadczeniem osobom młodszym stażem.

Cena kursu 550zł – w cenie ujęte są dwa noclegi, pełne „ciesielskie” wyżywienie (zaczynając od piątkowej ciepłej kolacji, na niedzielnej popołudniowej kawce kończąc) oraz koszty samych wykładów (prowadzonych oczywiście przeze mnie).

Osoby zdecydowane proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 500380577 lub mailowym: ciesielskiepp@gmail.com

Potwierdzeniem przybycia oraz automatycznie zagwarantowaniem sobie miejsca na najbliższym kursie będzie wpłata kwoty 550zł na konto Organizatora:
Siódme Niebo
Monika Buczyłowska
Credit Agricole 10194010763163750100000000

Zapraszam Was gorąco :)

Terminy kursów

Kochani w listopadzie i grudniu będzie tylko po jednym kursie. W listopadzie 19, 20  w grudniu zaś 10,11. Zapraszam tych, którzy mogą i chcą przyjechać do Centrum na Św. Marcinie. Będziemy rozważać zimowe jedzenie, świąteczne też, a jak będzie taka potrzeba, to i o emocje zahaczymy :)

Warunki takie jak, przy wcześniejszych kursach. Zapisy, telefon 618 553 294 w godzinach 10-17, oprócz weekendów.

Terminy kursów

Kochani, w październiku odbędą się dwa kursy: 8-9 i 22-23. Nie będzie już podziału na kursy dla zaawansowanych i świeżynek, bo i tak się miksujecie. Kto dojrzał, kto ma potrzebę, kto chce – niech przyjeżdża. Zapraszam! Na kursie przewalam wszystkich razem i każdego z osobna w sprawach dla Was ważnych.

 

Terminy kursów

Kochani, w sierpniu zaplanowałam tylko jeden kurs, dla początkujących.  Wzięłam pod uwagę już zaplanowany czas Waszych urlopów.

Kurs odbędzie się 20,21 sierpnia  w Poznaniu, ul Św. Marcin 29/6. Dzwońcie w godzinach 10-17, oprócz weekendów – 618 553 294

Jak zwykle wyżywienie na miejscu, pięcioprzemianowe, moje. Proponujemy też skromne noclegi, również na miejscu ale potrzebne są śpiwory.

Zaczynamy o godz 9.00 śniadaniem a kończymy o 19.00 kolacją.

P.s. Na kurs zapraszam i zaczynających przygodę z PP i doświadczonych wyjadaczy.

Zaś 3,4 września odbędzie się kurs dla zaawansowanych o emocjach. Wszystkie szczegóły jak wyżej.

 Kurs dla początkujących (i doświadczonych znawców PP) odbędzie się 17,18 września. Wszystkie szczegóły jak wyżej.

Program II Zjazdu PPowców

Kochani, poniżej przybliżony program naszego zjazdu w Puszczykowie. Intencją naszą jest, by całość przebiegała naturalnie, spontanicznie. Bez sztywnych ram czasowych, odgórnych nakazów, zakazów, oczekiwań… By było właśnie tak, jak ma być, czyli radośnie :)
Tym razem nie będziemy obierać, kroić, smażyć i gotować! Posiłki przygotuje obsługa, według podanych przez nas przepisów.
Pani Ania będzie krążyć w pobliżu w godzinach całkowicie nieokreślonych, będzie wynurzać się z puszczy i w niej znikać :) Na pewno będzie dawała wcześniej cynk, że się zbliża.
A my będziemy śpiewać, biesiadować, wspominać, opowiadać, dzielić się sobą i dopieszczać się, ale nie kulinarnie :)
Będzie do naszej dyspozycji profesjonalna fotografka, która uwieczni wszystkie ważne chwile.
OTO PLAN:
PIĄTEK 15.07.2016
Dzień startu :) Zjeżdżają się ci, którzy mają zarezerwowane noclegi. Mogą pojawić się już po południu. Wieczorem będzie ciepły posiłek. Ponieważ w pokojach są lodówki, możecie przywieźć swoje smakołyki. Chwile zapoznania, rozlokowania, obejrzenia okolicy i … odrobina wytchnienia – niech każdy robi to, na co ma ochotę :)
SOBOTA 16.07.2016
To Dzień Główny Zjazdu :)
Śniadanie godz. 8.00-9.00
Po śniadaniu proponujemy krótkie prelekcje naszych pasjonatów, którzy opowiedzą czym się zajmują, oprócz gotowania :) Chcemy, by zaprezentowały się osoby, które robią COŚ, czym chciałyby się pochwalić, poopowiadać o swojej pasji, o tym kim są, skąd pochodzą i co wnoszą do dorobku tego świata ;) Podumajcie, przygotujcie coś… Zgłaszajcie do nas swe propozycje, chcemy stworzyć listę pozytywnie zakręconych PPowców.
Pierwsza pochwali się Asia z Gdańska :) Wprowadzi zainteresowanych w zagadnienia metody TRE, poda literaturę, poopowiada o ćwiczeniach ze swojej perspektywy – jako doświadczonego trenera. Po części teoretycznej będzie można uzyskać praktyczne wskazówki.
Proponujemy też konkurs na najciekawszą, najbardziej dowcipną, Waszą PPową historyjkę. Nagroda główna to blacha sernika z pieca szefowej. Pani Ania twierdzi, że to najlepszy sernik świata (sernik Wandy) i dlatego, żeby nie kusić losu – nie piecze go prawie w ogóle, bo zjada go prosto z blachy, jeszcze ciepły!!
Do południa będą się zjeżdżać i schodzić jednodniowcy, czyli ci, którzy nie śpią w Ośrodku. Radośnie i głośno, będziemy wszystkich witać!
Obiad proponujemy o godz 14 , a po obiedzie mały godzinny odpoczynek.
Po południu dalszy ciąg spotkań, powitań, opowiadań. Szefowa obiecała, że przyniesie zdjęcia kursowe sprzed lat! Będzie co wspominać :)
Wieczorem zapraszamy na ognisko i grillową kolację. Koło północy będzie jeszcze coś na ciepło:)
NIEDZIELA 17.07.2016
Ok. 9.00 śniadanie.
Po śniadaniu czas przewidziany na dosypianie i lizanie ran po nocnych szaleństwach ;) Ostatnie rozmowy, wymiana kontaktów i w drogę :)
Jeszcze nie jest za późno… by wpisać się na listę i zgłosić swoje uczestnictwo. Nie myślcie za długo, szast, prast i … niech się dzieje!!! :)

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!!

 

Relacja pokursowa i nowa wiadomość

 

Kochani, po ostatnim kursie (12,13) dla początkujących, zdecydowałam, że kursy te będą obejmowały również tematykę o emocjach. Zatem na kursy dla początkujących mogą zapisywać się Ci którzy chcą, Ci którzy dopiero zaczynają i Ci którzy już gotują, ale na kursach jeszcze nie byli, ani tych, ani tych.

Właśnie na ostatnim kursie, wyraźnie wyszła potrzeba przerobienia podstawowych wzorców, wynikających z naszej daty urodzenia. Są to nasze tzw talenty, które wiele nam mówią i pozwalają lepiej siebie poznać.

Kuchnia Pięciu Przemian, to nie tylko nauka sztuki gotowania, przemiana naszych odczuć i oczekiwań smakowych lecz jednoczesne przewalanie i zmiana naszego myślenia, spojrzenia na życie i świat. Będzie dobrze, gdy o tym pogadamy. Doświadczycie mocnego łubudu, uwolnicie się z lęków, obaw, oczekiwań. Tak się działo na ostatnim kursie.  Na drugi dzień usiadły przy stole inne twarze, uśmiechnięte swym wnętrzem.

Tym razem zdjęć nie było, nie nadaję się jeszcze do pokazania :(  i chyba dlatego zapomnieliśmy o nich.

W związku z powyższym, informuję, że najbliższy kurs 2,3 lipca, będzie emocjonalno/spożywczy :)  Jestem pewna, że jak zwykle, każdy wyniesie tyle ile mu potrzeba w tej chwili. A więc przyjeżdżajcie, do zobaczenia!

 

 

Terminy kursów w czerwcu i lipcu

KOCHANI, PODAJĘ TERMINY KURSÓW W NAJBLIŻSZYM CZASIE

Kurs dla zaawansowanych (emocje) : 11-12 czerwiec

Kurs dla początkujących (żywienie PP) : 18-19 czerwiec

Kursy odbędą się tradycyjnie w Poznaniu, ul Św. Marcin 29/6.

telefon 61 855 32 94 (pon-pt, 10-17)

W zależności od ilości i rodzaju chętnych : 2-3 lipca będzie terminem kursu dla zaawansowanych o emocjach lub o gotowaniu według PP.

Na kursy o żywieniu/gotowaniu mogą zgłaszać się wszyscy, zarówno z małym jak i z dużym stażem PP-owym, tego nigdy za wiele :) Natomiast decyzja  o zapisie na kurs o emocjach, powinna być przemyślana i z wewnętrznym zezwoleniem

Dla Waszego i mojego komfortu – we wzajemnych naszych relacjach – proszę przeczytajcie książki, chociaż tak po łepkach! Z tym przesłaniem, zwracam się oczywiście do świeżynek :)

Rozkład zajęć podczas kursów, ten sam co na poprzednich. Przypomnę – kursy rozpoczynamy  w sobotę o 9.00 śniadaniem. Zajęcia od 10.00 do 19.oo z przerwą na obiad i krótki spacer. Wieczorem kolacja i długie Polaków rozmowy :)

Na kursach nie ma wspólnego gotowania, zajęcia są tylko teoretyczne, plus testy z budowania dziennego menu. Posiłki na kursy przygotowuję sama poprzedniego dnia a mąż jest w tym dziele oczywiście moją prawą ręką. Paweł/szef jest moim cennym doradcą i zaopatrzeniowcem, a Ania Jego prawą ręką.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam :))

Drugi Zjazd, informacji c.d.

Witajcie Kochani,
Obiecałyśmy informować Was na bieżąco o postępach w organizacji naszego spotkania, mamy zatem kwestię wartą uwagi. Po rozmowie z szefową ośrodka w którym za chwil kilka przyjdzie nam biesiadować, zaklepane zostało ognisko, piękne, wielkie, można wygooglować – jest galeria – i to właśnie ognisko z racji swojego potencjału i gabarytów ;) przyjmie i ugości niezłą sumkę ludzi. Domyślamy się, że będą osoby miejscowe i z okolic Poznania, którym nocleg nie będzie potrzebny, jak najbardziej zapraszamy! Niezbędne jest jednak wpisanie się na listę oraz uiszczenie opłaty za ognisko i ewentualne posiłki. Ten koszt podamy niebawem, oscyluje on jednak w granicach 60zł. Dotyczy także dzieci powyżej 3 roku życia.
Kochani, mamy dużo pytań o dzieci. Cena – dzieci 3-12 lat płacą połowę stawki. Dzieci starsze i młodzież – stawka dorosła. Teoretycznie dzieci można zabrać, jednak charakter imprezy nie jest przygotowany „pod dzieci” a one jednak, wymagają opieki. Może warto, zwłaszcza w kwestii maluszków, uszczęśliwić nimi dziadków na weekend? To tylko mała sugestia, decyzja oczywiście Wasza :)
No i działamy dalej!
Trzymajcie się ciepło :)
Monika & Imbirka77