Parę słów o naszym zdrowiu

Zawsze nurtowały mnie przyczyny naszych niedomagań: anemia, alergia, problemy z trawieniem, zaparcia, chroniczne katary. Wiedziałam, że PP-owe jedzenie porządkuje nasze zdrowie skutecznie i niezawodnie. Ale niezbędna była do tego dyscyplina.

W „Filozofii Zdrowia” pisałam, że nie polecam witamin (suplementów). „Przypadek” jednak sprawił, że w rodzinie mam suplementowego fachowca Rozmowy z nim spowodowały, że zaczęłam drążyć temat pojawiających się na rynku preparatów. Od dłuższego czasu dociekam, sprawdzam, upewniam się czy któreś z nich mogłyby nam służyć. Wiecie dobrze, że nie polecę Wam niczego czego nie jestem pewna.

Na przykład witamina B-12, trudno przyswajalna przez organizm, a niezbędna w procesie krwiotwórczym, pojawiła się pod postacią metylkobalaminy, która jest bardzo dobrze przyswajana przez organizm. Podobnie sprawa ma się z magnezem, który na rynku występuje jako składnik różnych związków chemicznych, ale tylko niektóre są dobrze wchłaniane.

Pamiętajcie jednak, że żaden suplement diety nie może być sto­so­wany jako sub­sty­tut zróż­ni­co­wa­nej diety. Nie ulega wątpliwości, że podstawą naszego zdrowia jest odpowiedni sposób odżywiania i dyscyplina. Suplementy stosujemy w sytuacjach szczególnych, takich jak choroba, rekonwalescencja lub wcześniejsze poważne błędy żywieniowe, które doprowadziły organizm do ruiny.

Nie wprowadzajcie żadnych suplementów w ciemno, kontrolujcie regularnie Wasze ewentualne niedobory i sprawdzajcie, czy na naszej PP-owej kuchni, organizm nadal potrzebuje wsparcia w postaci witamin czy innych preparatów. Pamiętajcie, że regeneracja organizmu nawet na kuchni PP trwa i musimy to zaakceptować. Suplementy nie są przyspieszaczami zdrowienia, jednak w niektórych wypadkach mogą być niezbędne. I nie zapominajcie, że wprowadzając suplementy i tak musicie bardzo dbać o to, co zjadacie na co dzień.

Jeśli zdecydujecie się na jakiś suplement, zerknijcie do naszego sklepiku. Postaraliśmy się o preparaty najlepszej jakości i skutecznym działaniu.

Pamiętajcie Kochani, że niezaprzeczalną podstawą naszego zdrowia jest dyscyplina! Hej!